Gıda

Gıda

MODİFİYE ATMOSFERDE PAKETLEME (MAP) UYGULAMASI

Gıda ürünleri, soframıza gelene kadar doğal tazeliğini korumak için zamana karşı yarışır. Tazeliğini ve kalitesini koruyamayan ürünlerin raf ömrü kısalır. NITON AZOT JENERATÖRLERİ'nin ürettiği MAP atmosferi altında paketlenmesi durumunda, ürünlerin doğal yollardan ve ilk günkü tazeliğini korunarak, uzun süre saklanması sağlanır.

Bitkisel yağ, şarap, meyve suyu, sıvı, katı veya toz şeklindeki gıdaların paketlenmesinde kullanılan azot gazı, sağladığı koruma örtüsüyle bakteri üremesi engellenir. Böylece gıdaların tazeliği korunurken, fermentasyon oluşumu da kontrol altına alınmış olur.

Megatek olarak, en etkin PSA veya membran teknolojilerinden birini seçmeniz konusunda size destek vermekteyiz. Modifiye atmosfer alanında yeni faaliyet göstermeye başladıysanız, dizayn mühendislerimiz özel uygulama alanınıza göre en etkin gaz karışım oranını ve en düşük maliyetli çözümü geliştirmenize yardımcı olmaktadırlar.

Azotun gıda imalat proseslerinde uygulanması, gıda depo tanklarının üst veya alt kısmından azotun püskürtülmesi ve mevcut gıda sirkülasyon sistemine azotun enjekte edilmesi şeklinde olmaktadır. NITRON AZOT JENERATÖRLERİ'yle % 99.9999 saflıkta azot üretilebilebilirken, %97-99.9 saflık birçok gıda uygulaması için yeterlidir.

  • Kullanım kolaylığı
  • Tam otomatik ve güvenli operasyon
  • Düşük işletim maliyeti
  • Çevre dostu

Prensipleri temel alınarak tasarlanmış olan NITRON AZOT JENERATÖRÜ sistemlerimiz, MAP uygulamasıyla gıda sektörüne özel çözümler sunar.